Ford Ka: Dywaniki
Aby prawidłowo zainstalować dywaniki, należy:
- ułożyć dywanik w taki sposób, aby otwory A-rys. 10 znajdowały się na wysokości zamontowanych do podłogi elementów mocujących B;
- w strefie wokół elementów mocujących wywrzeć niewielki nacisk na dywanik, tak aby znalazł się on we właściwej pozycji.
Aby wyjąć dywaniki, należy:
- podnieść zamontowany na wcisk dywanik, wyjmując go z odnośnych elementów mocujących B.
UWAGA
Należy zawsze stosować oryginalne dywaniki, zaprojektowane tak, aby właściwie dopasowane były do kształtu podłogi w samochodzie. Należy stosować wyłącznie dywaniki, które umożliwią swobodne posługiwanie się pedałami. Należy używać wyłącznie dywaników wyposażonych w mechanizmy pozwalające utrzymać je we właściwej pozycji, zabezpieczając je przed wysunięciem się i zetknięciem z pedałami lub uniemożliwieniem w jakikolwiek sposób bezpiecznej jazdy samochodem.
Brak możliwości swobodnego posługiwania się pedałami może doprowadzić do utraty kontroli nad samochodem i zwiększenia ryzyka odniesienia poważnych obrażeń ciała w razie wypadku.
Należy zawsze upewnić się, że dywaniki są prawidłowo zablokowane przez oba elementy mocujące.
Nie należy używać dywaników nieoryginalnych, ponieważ - jeśli będą nieodpowiednio zablokowane - mogą przesunąć się podczas jazdy w okolice nóg, zwiększając ryzyko utraty kontroli nad samochodem.
Nie należy nigdy umieszczać na dywanikach oryginalnych samochodu innych dywaników dodatkowych (lub tym podobnych), ponieważ - leżąc swobodnie - mogą one zetknąć się z pedałami lub zakłócić w jakikolwiek sposób bezpieczną jazdę samochodem. Dywaniki oryginalne zaprojektowano tak, aby przylegały do podłogi samochodu, a nie do innych powierzchni.
Ponadto, dywaniki dodatkowe ograniczają skok pedałów, potencjalnie zakłócając ich prawidłowe działanie.
W razie czyszczenia lub wyjmowania, przed rozpoczęciem jazdy należy sprawdzić zawsze czy dywaniki są prawidłowo umocowane.
Należy zawsze upewnić się czy podczas jazdy w okolice nóg kierowcy nie spadły jakiekolwiek przedmioty, ponieważ - jeśli znajdą się pod pedałami - mogą stać się przyczyną utraty kontroli nad pojazdem.
Nieprzestrzeganie opisanych powyżej ostrzeżeń może stać się przyczyną utraty kontroli nad samochodem.
Nigdy nie należy stosować - do czyszczenia wewnętrznych części samochodu - produktów łatwopalnych, takich jak eter lub benzyna rektyfikowana.
Ładunki elektrostatyczne, powstające podczas przecierania lub czyszczenia, mogą spowodować pożar.
Należy okresowo sprawdzać,
c zy pod dywanikami nie
zbiera się woda (ociekająca
z butów, parasoli, itp.),
która mogłaby spowodować korozję
blachy.
UWAGA
Nie należy trzymać butli aerozolowych w samochodzie: niebezpieczeństwo wybuchu. Butle aerozolowe nie powinny być poddawane działaniu temperatury powyżej 50 C. Wewnątrz samochodu nagrzanego przez słońce temperatura może znacznie przekroczyć tą wartość.
SIEDZENIA I ELEMENTY Z TKANINY
Kurz należy usuwać miękką szczotką lub odkurzaczem. Siedzenia należy przecierać najlepiej gąbką zamoczoną w roztworze wody i neutralnego detergentu.
Zobacz tez:
Pozycja bezpieczników
Bezpieczniki w desce rozdzielczej
Wersje z kierownicą po lewej stronie
Aby uzyskać dostęp do bezpieczników
należy wyjąć pokrywę E montowaną
na wcisk.
Bezpiecznik 5A do odmrażania lusterek
zewnętrznych znajduje się w strefie
gniaz ...
Przełączanie między światłami drogowymi i mijania
W celu przełączenia ze świateł mijania
na drogowe należy pchnąć dźwignię.
Aby przełączyć na światła mijania, należy
pchnąć dźwignię ponownie lub pociągnąć.
PORADA
Po włą ...