Chevrolet Spark: Dojazdowe koło zapasowe

Chevrolet Spark –> Pielęgnacja samochodu –> Koła i opony –> Dojazdowe koło zapasowe

Koło zapasowe można sklasyfikować jako dojazdowe koło zapasowe w zależności od stosunku rozmiaru koła do innych zamocowanych kół oraz obowiązujących przepisów.

Obręcz koła zapasowego jest wykonana ze stali.

Korzystanie z koła zapasowego, które jest mniejsze od pozostałych kół, lub wraz z kołami wyposażonymi w opony zimowe, niekorzystnie wpływa na właściwości jezdne samochodu. Po naprawieniu opony należy niezwłocznie zamontować koło standardowe.

Dojazdowe koło zapasowe


Koło zapasowe znajduje się w przestrzeni bagażowej pod osłoną podłogową. Jest przymocowane za pomocą nakrętki skrzydełkowej.

Wnęka na koło zapasowe nie została zaprojektowana z myślą o wszystkich dozwolonych rozmiarach opon. Jeśli koło szersze niż koło zapasowe musi być schowane we wnęce po zmianie koła, osłona podłogowa może być umieszczona na wystającym kole.

Przestroga To koło zapasowe/opona jest przeznaczone tylko do krótkotrwałego użycia.

Należy je jak najszybciej wymienić na koło normalne.

Nie używać łańcuchów na koła.

Na obręcz tego koła nie zakładać żadnych innych opon, które nie są identyczne z oryginalną.

Nie montować tego koła w innych samochodach.

Dojazdowe koło zapasowe

Założenie dojazdowego koła zapasowego może zmienić właściwości jezdne samochodu. Po naprawieniu opony należy niezwłocznie zamontować koło standardowe.

Założyć można tylko jedno dojazdowe koło zapasowe. Nie wolno przekraczać prędkości 80 km/h, a przed dojechaniem do zakrętu należy zwolnić.

Dojazdowe koło zapasowe należy jak najszybciej zastąpić kołem standardowym.

Łańcuchy na koła.

Opony o bieżniku kierunkowym

Opony o bieżniku kierunkowym należy zakładać w taki sposób, aby kierunek ich toczenia był zgodny z kierunkiem wskazywanym przez symbol (np.

strzałkę) znajdujący się na boku opony.

W przypadku opon założonych niezgodnie ze wskazanym kierunkiem toczenia należy zastosować się do następujących wytycznych:

Zmiana kół

Założenie na koła różnych opon grozi utratą kontroli nad samochodem w czasie jazdy. Wszystkie opony muszą mieć taki sam rozmiar i by ...

Uruchamianie silnika za pomocą przewodów rozruchowych

Uruchamianie silnika za pomocą przewodów rozruchowych Nie uruchamiać silnika przy użyciu urządzeń do szybkiego ładowania akumulatora. W r ...

Zobacz tez:

Ruszanie pod górę
Pojazd jest wyposażony w układ wspomagający ruszanie z miejsca (AAS). Przy ruszaniu pod górę pojazd pozostaje zahamowany jeszcze przez ok. 0,7 sekundy po zwolnieniu pedału hamulca. Dzięki temu z powodzeniem wystarcza czasu na przeniesienie stopy ...

Schowek pod siedzeniem
(gdzie przewidziano) rys. 36 W niektórych wersjach pod siedzeniem pasażera znajduje się schowek. Aby dostać się do niego należy podnieść przednią część poduszki 1, tak by umożliwić rozłączenie, a nastę ...

Samochody